XXXIII SELL universitetų studentų žaidynėse Lietuvos universitetai iškovojo 143 medalius

Gegužės 19 – 21 dienomis Rygoje (Latvija) vyko XXXIII SELL studentų sporto žaidynės, kuriose dalyvavo per 1500 sportininkų, iš 64 universitetų: iš Latvijos - 19 universitetų, Lietuvos – 11 universitetų, Suomijos – 6 universitetai, Estijos – 8 universitetai , Kinijos – 7 universitetai, Rusijos – 4 universitetai, Australijos – 1 universitetas, Vokietijos – 4 universitetai, Čekijos – 1 universitetas , Slovakijos 1 universitetas, Libano – 1 universitetas ir Jungtinės Karalystės – 1 universitetas.

Žaidynėse vyko 15-os sporto šakų varžybos – lengvosios atletikos, badmintono, krepšinio, tinklinio, plaukimo, regbio 7x7, futbolo 7x7, imtynių, sunkiosios atletikos, florbolo, orientavimosi sporto, paplūdimio tinklinio, dziudo, stalo teniso ir jėgos trikovės.

Galime pasidžiaugti tuo, kad ir šiose žaidynėse Lietuvos universitetai bendrakomandinėje šalių lentelėje puikuojasi pirmoje vietoje. Daugiau kaip 300 mūsų šalies sportininkų iškovojo Lietuvai ir universitetui 143 medalius (51 – aukso, 50 – sidabro, 42 – bronzos). Latvijos universitetai liko antroje vietoje iškovoję 94 medalius (29 – aukso, 24 – sidabro, 41 bronzos), Rusijos universitetai užėmė trečiąją vietą 23 medaliai (7 – aukso, 9 – sidabro, 7 – bronzos).

Bendroje universitetų medalių lentelėje pirmosios vietos pozicijos neužleidžia Lietuvos sporto universitetas iškovojęs 40 medalių (17 – aukso, 14 – sidabro, 9 bronzos). Antroje vietoje liko Latvijos sporto pedagogikos akademija 24 medaliai (7 - aukso, 5 - sidabro, 12 - bronzos).