Už pergales ir darbą – ministrės padėka

Už pergales ir darbą – ministrės padėka

Birželio 15 d.  Švietimo ir mokslo ministerijos ovaliojoje salėje rinkosi Lietuvos universitetų geriausi studentai sportininkai, sporto centrų vadovai ir garbingi žmonės. Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė įteikė padėkas Lietuvos universitetų sportininkams, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos (SELL) studentų žaidynėse iškovojusiems medalius.

„Labai džiugu, kad beveik kas antras medalis atiteko Lietuvos studentams. Sporto dvasia  reikalinga ne tik rungtyniaujant, bet ir tobulėjant, siekiant tikslų gyvenime. Įteikdama diplomus noriu padėkoti už įdėtas valandas ir dienas darbo. Tikiu, kad už viso to darbo slypi daug gražių akimirkų, naujų pažinčių, draugysčių“, – kalbėjo ministrė J. Petrauskienė.

„Per pastarąsias penkias universiadas Lietuvos studentai medalių lentelėje niekada nėra nusileidę žemiau 15-osios vietos tarp 176 valstybių. Didelis to nuopelnas yra buvusio Kūno kultūros ir sporto departamento vadovo Algirdo Raslano. Taip pat noriu padėkoti Švietimo ir mokslo ministerijai už pagalbą ir bendradarbiavimą“, – ne tik SELL žaidynių, bet ir universiadų sėkmę pabrėžė Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) prezidentas Česlovas Garbaliauskas.

LSSA prezidentas kaip padėką švietimo ir mokslo ministrei įteikė SELL žaidynių marškinėlius.

XXXIII SELL studentų sporto žaidynės dalyvavo per 1500 sportininkų, iš 64 universitetų. Mūsų šalis universitetų skaičiumi nusileido tik šeimininkams, Latvija 19 universitetų, Lietuva - 11 universitetų. Galime pasidžiaugti tuo, kad ir šiose žaidynėse Lietuvos universitetai bendrakomandinėje šalių lentelėje puikuojasi pirmoje vietoje. 379 mūsų šalies sportininkai varžydamiesi 15 - oje sporto šakų, iškovojo Lietuvai ir universitetams 143 medalius (51 – aukso, 50 – sidabro, 42 – bronzos). Latvijos universitetai liko antroje vietoje iškovoję 94 medalius (29 – aukso, 24 – sidabro, 41 bronzos), Rusijos universitetai užėmė trečiąją vietą 23 medaliai (7 – aukso, 9 – sidabro, 7 – bronzos). Bendroje universitetų medalių lentelėje pirmosios vietos pozicijos neužleidžia Lietuvos sporto universitetas iškovojęs 40 medalių (17 – aukso, 14 – sidabro, 9 bronzos).

 

Akimirkas iš renginio galite rasti:  http://www.sportas.info/galleries/6710.html

Fotografas Marius Naruševičius