Sergejus Lichovojus - septintas

Taipėjuje (Taivane) vykstančioje Universiadoje startavo dar du Lietuvos sunkiaatlečiai - Sergejus Lichovojus ir Tomas Ličinchajus. Jie varžėsi svorio iki 105 kg grupės varžybose.

Sergejus išrovė 158 kg, išstūmė 187 kg ir dvikovėje surinkęs 345 kg galutinėje rikiuotėje liko septintas.

Tomas išrovė 151 kg, išstūmė 182 kg ir B grupėje liko pirmas, o tarp visų (dalyvavo 18 sunkiaatlečių) svorio iki 105 kg dalyvių užėmė vienuoliktą vietą.

Jau rašėme, kad Lietuvos sunkiosios atletikos lyderiai olimpinis prizininkas, Europos ir pasaulio čempionatų laureatas Aurimas Didžbalis ir daugkartinis Europos vicečempionas Žygimantas Stanulis liko per plauką nuo medalių – svorio iki 94 kg varžybose iškovojo atitinkamai ketvirtą ir penktą vietas.

A. Didžbalis išrovė daugiausiai iš visų dalyvių - 175 kg, išstūmė 205 kg.

Ž. Stanulis rovimo rungtyje buvo antras (170 kg), o dvikovėje surinko 362 kg.

A. Didžbalis dvikovėje surinko 380 kg.

Šios grupės Universiados čempionu tapo rusas Egoras Klimonovas, dvikovėje surinkęs 383 kg (išrovė 168 kg, išstūmė 215 kg).

Vicečempiono laurai atiteko kazachui Rustemu i Sybay, dvikovėje surinkusiam 382 kg (170 kg; 215 kg), bronzo medalis atiteko tailandiečiui Saratui Sumpraditui (381 kg, 167 kg, 214 kg).

Taigi, A. Didžbalį nuo aukso skyrė vos 3 kg, nuo sidabro - 2, nuo bronzos – 1 kg.

Į Taipėjuje vykstančioje Universiadje iš viso varžėsi šeši sunkiaatlečiai.

Vincentas Skirka dalyvavo svorio iki 69 kg grupės varžybose, Laurynas Antanaitis - iki 85 kg.

Pastarasis išrovė 131 kg, išstūmė 150 kg ir galutinėje svorio iki 85 kg įskaitoje tarp 24 dalyvių liko penkioliktas (dvikovės rezultatas - 281 kg).

V. Skirka išrovė 112 kg, išstūmė 127 kg ir galutinėje svorio iki 69 kg įskaitoje tarp 21 dalyvio liko septynioliktas (dvikovės rezultatas - 239 kg).

"Šie jauni sportininkai pasiekė savo geriausius rezultatus ir gėdos tikrai nepadarė, o Vincentas Skirka buvo arti Lietuvos rekordo. Jų pagrindiniai startai laukia ateityje. Jiems ši Universiada buvo puiki patirtis", - sakė B. Vyšniauskas.

Visi minėti sunkiaatlečiai studijuoja Klaipėdos universitete (KU).