Šarūnas Banevičius Taipėjuje sieks prasibrauti į geriausiųjų penketuką

Šarūnas Banevičius Taipėjuje sieks prasibrauti į geriausiųjų penketuką

Rugpjūčio 19-30 dienomis Taipėjuje (Taivane) vyksiančioje universiadoje tarp gausios lietuvių delegacijos į kovą dėl mūsų šalies garbės ir medalių kils Klaipėdos universiteto (KU) absolventas rutulio stūmikas Šarūnas Banevičius.

Jam universiada - jokia naujiena. Klaipėdiečiui per sportinę karjerą tai bus jau trečiasis bandymas šturmuoti universiados viršūnę. 

Š. Banevičius 2013 metais Kazanėje (Rusija) rutulį nustūmė 19,22 m ir užėmė septintąją vietą tarp 21 dalyvio.

2015 metais Pietų Korėjoje vykusioje pasaulio studentų universiadoje Š. Banevičius vėl iškovojo aukštą septintąją vietą tarp 17 dalyvių.

Tąkart per liūtį vykusiose varžybose Š. Banevičius, būdamas pats lengviausias iš dalyvių, trečiu bandymu rutulį nustūmė 18 m 66 cm ir pateko į finalines varžybas. Visgi geresnio rezultato ten pasiekti nepavyko. Pirmuoju bandymu Š. Banevičius rutulį nustūmė 17 m 99 cm, o antruoju - 18 m 6 cm.

Tikėkimės, kad trečiasis Š. Banevičiaus bandymas šturmuoti universiados prizininkų gretas bus sėkmingas.

Prieš kelerius metus šį rutulio stūmiką viliojo studijuoti ir sportuoti JAV.

“Lietuva - mano gimtinė. Noriu atstovauti savo šaliai ir ginti jos garbę. Esu savo šalies patriotas. Neapsakomas jausmas, kai per apdovanojimų ceremoniją skamba gimtosios šalies himnas ir kyla į viršų Lietuvos trispalvė”, - tąkart pabrėžė sportininkas.

Š. Banevičių anksčiau treniravo Gintaras Pridotkas ir Edvardas Šauklys, tačiau pastaruoju metu jis pluša su rutulio stūmimo specialistu Valerijumi Murašovu ir dažnai treniruojasi su sunkiaatlečiais Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto salėje pas trenerį Bronislavą Vyšniauską.

Š. Banevičius Lietuvoje yra neabejotinas rutulio stūmimo lyderis, taip pat skina pergales ir tarptautiniuose užsienio šalių turnyruose.

„Kiekviena iškovotas titulas yra reikšmingas, kadangi dėl kiekvieno iš jų yra išlieta itin daug prakaito, pastangų ir jėgų. Džiaugiuosi, kad kelerius pastaruosius metus rutulio stūmimo rungtyje Lietuvoje neturiu lygių, esu daugkartinis Baltijos šalių čempionas, gerinau Klaipėdos rekordus“, - sakė sportininkas.

Š. Banevičius šį sezoną rutulį daugiausiai yra nustūmęs 19,67 m.

„Latvijoje birželio mėnesį tapau Baltijos šalių nugalėtoju. Taip pat šiemet su Lietuvos rinktine triumfavome ir Europos komandiniame čempionate ir patekome į pirmąją lygą”, - džiaugėsi sportininkas.

Šarūnas Taipėjuje rutulį stums rugpjūčio 23 dieną.

„Keliu sau tikslą prasibrauti į geriausių sportininkų penketuką. Manau, kad esu pajėgus tai padaryti“, - sakė rutulio stūmikas.

Nuotraukos