Povilas Strazdas Rijekoje pasidabino sidabro medaliu, Gyčiui Stankevičiui du bronzos apdovanojimai

Šeštadienį Europos studentų žaidynėse Rijekoje kovas pradėjo plaukikai iš Lietuvos. Pirmoji diena buvo sėkminga dviems Lietuvos sportininkams, kurie iškovojo medalius.

Pirmas ant apdovanojimų pakilos lipo Povilas Strazdas, 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje iškovojęs sidabro medalį. Vilniaus universiteto atstovas finale nuotolį įveikė per 2 minutes 5,61 sekundės ir 1,02 sekundės atsiliko nuo pirmoje vietoje likusio ispano (University of Madrid) Guillermo Sanchez. Bronzos medalis atiteko Tobias Horn iš Vokietijos (University of Hagen), kuris lietuviui pralaimėjo 0,14 sekundės.

Antrajį medalį Lietuvai iškovojo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atstovas Gytis Stankevičius, 50 m nuotolį nugara nuplaukęs per 26,27 sekundės ir iškovojęs bronzos medalį. Lietuvį nuo antroje vietoje likusio Marko Fischerio skyrė 0,14 sekundės (26,13), o nuo pirmą vietą iškovojusio turko Doruko Tekino 0,17 sekundės (26,10).

Trys Lietuvos plaukikai šeštadienį startavo 100 m laisvu stiliumi rungties finale: Povilas Strazdas (51,38 sek.) finišavo penktas, Deividas Grigalionis (51,68 sek.) užėmė septintą vietą, o Jevgenijus Rogožinas (51,76 sek.) liko aštuntas.

Sekmadienį Deividas Grigalionis startavo 50 m laisvu stiliumi rungties finale ir nuotolį įveikęs per 23.58 sekundės liko septintas.

Dar vieną bronzos medalį iškovojo Gytis Stankevičius. Jis perpus ilgesnėje, nei iškovojo pirmąjį medalį, 100 m nugara rungtyje nuotolį įveikė per 56,62 sekundės ir iškovojo trečią vietą. Šįkart į priekį Gytis praleido prancūzą Paulą-Gabrielį Bedelį (56.56) ir vokietį Marką Fischerį (55.94).

"Džiaugiuosi iškovotais medaliais, bet plaukikai neparodė savo geriausių laikų. Smagu, kad vaikinai po įtempto sezono, kuris buvo priešolimpinis ir pareikalavęs daug jėgų ir nervų, rado savyje jėgų pasiruošti Europos studentų žaidynėms ir jose gerai pasirodyti", - kalbėjo vaikinų trenerė Ana Kiseliova.