Pergalingi Lietuvos studentų sportininkų pasirodymai Italijoje

Italijos mieste Montovoje vyko tarptautinė baidarių ir kanojų irklavimo regata „Trofeo Sparafucile Citta di Montova“. Joje dalyvavo daugiau nei 700 irkluotojų iš 11 šalių. Regatoje jėgas išbandė ir devyni Lietuvos atstovai.

Aukso medalius iškovojo dvi Lietuvos dviviečių baidarių įgulos. 1000 metrų distancijoje triumfavo Rio de Žaneiro olimpiadai besiruošiantys Ričardas Nekriošius ir Andrėjus Olijnikas.

200 m. nuotolyje ant prizininkų pakylos lipo dvi lietuvių įgulos. Aukso medalius laimėjo Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, bronza atiteko Rokui Puzonui ir Simonui Maldoniui.

Net penki lietuviai dalyvavo 200 m. vienviečių baidarių varžybose. Sidabrą laimėjo E.Ramanauskas, Artūras Seja finišavo septintas, Simonas Maldonis – vienuoliktas, A.Lankas – dvyliktas, Mindaugas Maldonis – tryliktas.

Dar vieną sidabro medalį lietuviai laimėjo vienviečių kanojų irklavimo 200 m. distancijoje. Antras finišavo Vadimas Korobovas.

Regatoje planavo dalyvauti ir olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas bei Europos žaidynių čempionas Henrikas Žustautas, tačiau kanojininkai nusprendė, kad pirmoji jų akistata kovoje dėl olimpinio kelialapio bus gegužės 7–8 d. Trakuose vyksiančiose Lietuvos taurės varžybose.

Olimpiadoje vienoje distancijoje gali startuoti tik vienas tos pačios šalies atstovas, todėl J.Šuklinas ir H.Žustautas dėl olimpinio kelialapio kovos Lietuvoje ir Vokietijoje vyksiančiose varžybose.

Praėjusių metų pasaulio čempionate olimpinį kelialapį Lietuvai iškovojusiam H.Žustautui reikia iškovoti dvi pergales, o J.Šuklinui jaunesnį varžovą reiks nugalėti tris kartus. Neatmetama, kad į tituluotų varžovų dvikovą gali įsiterpti ir vis sparčiau tobulėjantis pasaulio jaunių čempionas Vadimas Korobovas.