LSKL II vaikinų grupės čempionai – VU studentai!

Puikiomis emocijomis ir gražia kova finišavo Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) II vaikinų grupės čempionatas. Aukso medalius iškovojo Vilniaus universiteto (VU) krepšininkai, sidabras atiteko ISM Vadybos ir ekonomikos universitetui (ISM), bronza – praėjusio sezono čempionams – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) atstovams.

Labiausiai skaudu turėtų būti 2016-2017 metų reguliaraus čempionato nugalėtojams Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkams, kuriems lemiamos kovos nesusiklostė sėkmingai ir jie galiausiai liko be apdovanojimų – ketvirti.

Finale – įtempta kova

Vilniaus universiteto (VU) krepšininkai finale turėjo kaip reikiant paprakaituoti. Rimanto Kaminsko auklėtiniai tik po permainingos ir įtemptos kovos rezultatu 67:57 (20:11, 11:8, 19:17, 17:21) palaužė ISM Vadybos ir ekonomikos universitetui (ISM) atstovus.

VU susitikimą pradėjo geriau – 8:4, 20:11, o antrajame kėlinyje susikrovė ir dviženklę persvarą – 27:15, 31:19. Trečiajame kėlinyje skirtumas dar labiau šoktelėjo – 43:26.

Visgi, ISM studentai nesiruošė nuleisti rankų ir kilo į lemiamą šturmą. Tai davė vaisių – 38 susitikimo minutę rezultatas jau buvo lygus – 56:56. Tada jau pabudo ir VU – sužaista atkarpą 11:1 ir iškovota saldi pergalė.

VU komandą į pergalę vedė Mantas Dong, pelnęs 21 tašką (8/13 dvit., 5/5 baudos, 9 atk. kam., 6 rez. perd., 29 naud. balai). Jis buvo pripažintas naudingiausiu LSKL II vaikinų grupės finalo žaidėju ir iš LSKL prezidento Rimanto Cibausko rankų gavo specialų prizą.

Justinas Jogminas prie VU pergalės pridėjo 14 taškų (11 atk. kam.), Simonas Lekys ir Eimantas Kaminskas – po 10 tšk., Paulius Taraškevičius – 6 tšk.

Iš ISM komandos išsiskyrė 22 taškus pelnęs Jurgis Čėsna, 11 taškų pridėjo Rokas Balbierius, 7 (13 atk. kam.) – Linas Beliūnas, 6 – Lukas Šukutis.

VU pralaimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 36:43, tačiau šiek tiek rečiau klydo – 12 ir 18 klaidų.

Bronzos medaliai – VGTU krepšininkams

Galiausiai MRU nebesugebėjo atsitiesti ir kovoje dėl bronzos medalių. MRU, treniruojama Vytauto Poteliūno, mažajame LSKL finale savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 60:81 (5:15, 22:22, 13:29, 20:15) nusileido VGTU ekipai.

MRU prastai pradėjo pirmąjį kėlinį ir svečiai greitai trūktelėjo į priekį – 17:8, o antrajame kėlinyje skirtumas perkopė dviženklį skaičių – 35:17. Po trijų kėlinių komandas jau skyrė 26 taškai – 66:40 ir dėl nugalėtojo abejonių nebebuvo.

VGTU gretose išsiskyrė Mantas Vavilovas, pelnęs 21 tašką (6/14 trit., 7 atk. kam.), Karolis Alekna pridėjo 20 taškų, Aurimas Ruškys, Ignas Bilinskas ir Steponas Markus – po 8 tšk.

MRU komandą bandė gelbėti 24 taškus (7 atk. kam.) pelnęs Lukas Motiejūnas, 14 (8 atk. kam.) – Karolis Murauskas, 11 (13 atk. kam., 6 rez. perd.) – Ignas Ryla.

VGTU akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 69:40, tačiau dvigubai dažniau klydo – 16 ir 8 klaidos.

LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas ir LSKL generalinis sekretorius Jonas Kurševičius nugalėtojams įteikė medalius ir taures. LSKL II vaikinų grupės reguliariojo sezono rezultatyviausio žaidėjo prizas atiteko MRU krepšininkui Gyčiui Brazauskui. Jo mažajame finale nebuvo, tad jie prizą įpareigojo perduoti komandos draugus.