Lietuvos universitetų studentų rankinio čempionai - LSU komanda

Savaitgalį Klaipėdoje vyko Lietuvos studentų vyrų rankinio čempionatas, kuriame susikovė Klaipėdos universiteto (KU), Kauno technologijos universiteto (KTU), Lietuvos sporto universiteto (LSU) ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) komandos.

Pirmojo pusfinalio varžybose į akistatą stojo LSU ir LEU komandos. Pirmajame kėlinyje komandos viena po kitos dalinosi taiklais smūgiais į vartus ir niekaip negalėjo svariai įrodyti savo pranašumo. Pirmo kėlinio pabaigoje komandas skyrė tik vienas įvartis – 15-14 LSU naudai. Antroje varžybų pusėje rungtynių baigtis nebuvo aiški. Komandos viena po kitos pelnė taškus kol pagaliau 41 rungtynių minutę kauniečiai pradėjo demonstruoti savo pranašumą, o LEU komandą net 10 minučių kankino įvarčių badas. Net 8 Žygimanto Micevičiaus (LSU) penyti įvarčiai antroje varžybų pusėje leido švęsti LSU komandai patekimą į finalą rezultatu 36 – 29.

LSU: Ž. Micevičius – 8 , T. Bučinskas – 7, K. Budrys – 5.

LEU: K. Antanavičius – 11, T. Rasakevičius – 9, T. Tumosas – 6.

Antrosiose pusfinalio rungtynėse susitiko KTU ir šeimininkų KU komandos. Pirmajame kėlinyje rungtynės buvo apyligės ir greitų atakų netrūko tiek svečių, tiek šeimininkų komandoms. Tačiau kėlinio pabaigoje klaipėdiečiai sugebėjo susikrauti 5 įvarčių persvarą savo naudai (19-14).

Antroje varžybų pusėje KTU komandos puolimo mašina tiesiog sustojo ir per 20 žaidimo minučių pelnė vos 5 įvarčius. Kai tuo tarpu atrodė lyg į klaipėdiečių bures pradėjo pūsti palankus vėjas ir KTU vartininkui iš vartų tinklelio kamuolį teko traukti kiekvieną žaidimo minutę. Nors kėlinio pabaigoje KTU vyrai sugebėjo grįžti į žaidimą, bet KU atotrūkis jau buvo nemenkas ir šeimininkai šventė pergalę rezultatu 44 – 26.

KU: L.Simonavičius – 11, B. Katkauskas – 11, Š. Ugianskis – 8, B. Butkus – 6.

KTU: M. Stumbra – 9, M. Mačiulaitis – 5.

Mažąjame finale dėl 3 vietos susitiko LEU ir KTU komandos.

Nuo pat rungtynių pradžios tvirčiau pergalės link žengę LEU rankininkai šventė pergalę 6 įvarčių skirtumu. Po pirmo kėlinio LEU komanda pirmavo rezultatu 18 – 15, o rungtynių pabaigoje LEU komandos vyrai galėjo džiaugtis švieslentėje matomu rezultatu 34 – 28.

LEU: K. Antanavičius – 10, T. Tumosas – 6, S. Stankevičius – 6.

KTU: M. Stumbra –10, V. Ruškys – 5.

Finalinėse varžybose KU ir LSU vyrai nestokojo užsidegimo ir inirtingos kovos.

Rungtynių pradžia puikiai klostėsi LSU rankininkams, kurie 25 rungtynių minutę pirmavo net 8 įvarčių skirtumu (24 – 16). Tačiau kėlinio pabaigoje KU vyrai susigriebė ir sumažino atsilikimą 3 įvarčių skirtumu (23 – 26). Nors antrojoje varžybų dalyje abi komandos žaidė apylygiai tačiau rungtynių pabaigoje KU vyrams, žaidusiems beveik be poilsio, teko pripažinti LSU komandos pranašumą. LSU komanda šventė pergalę rezultatu 47 – 38 ir susigražino pernai KU komandos atimtą Lietuvos studentų rankinio čempionų vardą.

LSU: M. Lazauskas – 9, T. Bučinskas – 8, A. Stankūnas – 7, M. Kairys – 6.

KU: Ž. G. Virbauskas – 14, L.Simonavičius – 8.