Lietuvos studentų paplūdimio tinklinio čempionate triumfavo Vilniaus universitetas

Šeštadienį, birželio 3 d., jau antrus metus Lietuvos studentų paplūdimio tinklinio čempionate ant smėlio varžėsi stipriausios Nacionalinės studentų tinklinio lygos universitetų paplūdimio tinklinio komandos. Studentai iš Vilniaus ir Kauno universitetų varžėsi dėl geriausiųjų titulų.

Po intensyvių tarpusavio pirmojo – trečiojo rato kovų, išaiškėjo grupių lyderiai, kurie surėmė pečius po   apgaulingai vėjuotu, tačiau skaisčiu dangumi. Vaikinų grupėje išryškėjo VGTU , LSU ir VU komandos, o merginų grupėje VU ir VDU komandos.

Kovose dėl patekimo į pusfinalius susitiko VU 2 Pauliaus Damulio/Martyno Lopetaičio ir VU1 Aido Sadausko/ Alberto Tomaševičiaus komandos, kur stabilioje pusvalandžio kovoje Damulio/Lopetaičio duetas 2:0 (21-13; 21-13) įveikė bendramokslius ir pirmuosiuose pusfinaliuose metė iššūkį VGTU 1 Elvio Gotovskio/Girvydo Rimeikos komandai. Atkakliai kopusi pusfinalių link, VGTU1 komanda įtemptoje trijų setų kovoje 2:1 (21-14; 16-21; 15-9) įveikė VGTU 2 Arnold Stankevič/Paulius Vielys komandą, tačiau pirmuosiuose pusfinaliuose 0:2 (17-21; 18-21) nusileido VU2 komandai ir buvo palydėti į mažuosius finalus.

VU 3  Artūras Vasiljevas/ Lukas Každailis dviejų setų 2:0 (21-17; 21-14) antrųjų pusfinalių kovoje įveikė LSU1 Audriaus Kasparavičiaus/ Manto Grinevičiaus komandą ir finaluose susitiko su savo bendramokslių VU2 Pauliaus Damulio ir Martyno Lopetaičio duetu. Finalinėse čempionato kovose be didesnių intrigų Vasiljevas/Každailis 2:0 (21-9; 24-22) įveikė antrajame sete dar bandžiusius „pasispardyti“ priešininkus  ir pasidabino aukso medaliais. Mažuosiuose finaluose po įtemptos kovos VGTU1 Rimeika/Gotovskis 2:1 (21-11; 13-21; 15-7) įveikė LSU tinklininkus ir pasipuošė čempionato bronza.

Merginų grupėje netrūko intrigų. Dėl patekimo į pirmuosius pusfinalius gražų žaidimą demonstravusios  VU 1 Indrės Pretkelytės/ Elenos Drazdauskaitės komanda 2:0 (27-25; 21-14) įveikė  Kauno LSMU 2 Bytautaitės/Domarkaitės komandą ir pirmuosiuose pusfinaliuose susitiko su VU3 Irinos Zobninos/ Urtės Andriukaitytės komanda. Čia jokių abejonių savo pranašumu nepalikęs Urtės Andriukaitytės ir Irinos Zobninos duetas 2:0 (21-14; 25-23) įveikė nepasiduodančias Indrę Pretkelytę/Eleną Drazdauskaitę ir keliavo toliau į kovą dėl aukso medalių, o nugalėtos varžovės   mažuosiuose finaluose stojo į kovą dėl bronzos.

Antruosiuose pusfinaliuose susitiko VDU Viltės Makauskaitės/Ievos Kazūraitytės ir Vu3 Ievos Dumbauskaitės/Miglės Mazurkevičiūtės poros. Šiame susitikime,  po beveik valandą laiko trukusios vienos atkaklausių čempionato kovos,  Ieva Dumbauskaitė/Miglė Mazurkevičiūtė 2:1 (19-21; 21-17; 15-10) įveikė savo priešininkes ir stojo į kovą dėl aukso.

Mažuosiuose finaluose VDU užtikrintai 2:0 (21-6; 21-6) įveikė visas savo jėgas pusfinalio kovose atidavusias VU 1 Indrės Pretkelytės/ Eglės Drazdauskaitės komandą ir pasipuošė čempionato bronza. O finaluose iš visų paskutinių jėgų  kovojančios Ieva Dumbauskaitė/Miglė Mazurkevičiūtė neįveikė Urtės Andriukaitytės/Irinos Zobninos komandos ir 0:2 (15-21; 18-21) pripažinusios priešininkių pranašumą džiaugėsi sidabro medaliais.

Geriausiais čempionato žaidėjais buvo pripažinti Ieva Dumbauskaitė ir Lukas Každailis.