Lietuvos studentų krepšinio rinktinė - Universiados pusfinalyje! (nuotraukos)

Lietuvos studentų krepšinio rinktinė, treniruojama Tomo Masiulio, Taipėjuje (Taivanas) tęsia žygį Universiados medalių link - sekmadienį rezultatu 72:70 (16:24, 20:14, 20:14, 16:18) parklupdė Argentinos ekipą ir iškovojo kelialapį į pusfinalį.

Pergalingus taškus, likus 0,3 sek., iš po krepšio pelnė Ignas Vaitkus.

Rungtynių eiga

Lietuvių taškų kraitį pirmasis tritaškiu atidarė Tomas Dimša - 3:0, tačiau netrukus argentiniečiai sužaidė atkarpą 7:0 ir išsiveržė į priekį - 7:3. Tada vėl iniciatyvos ėmėsi T. Dimša, smeigęs antrąjį tritaškį ir sušvelninęs skirtumą iki minimumo - 6:7.

Lietuviams sunkiai sekėsi atakuoti varžovų krepšį - per daugiau nei septynias pirmojo kėlinio minutes tris kartus pataikyti pavyko tik T. Dimšai ir visus metimus jis pataikė nuo tritaškio linijos. Per tą laiką argentiniečiai išnaudojo savo progas ir susikrovė dviženklę persvarą - 19:9.

Antrojo kėlinio viduryje po Martino Gabeno dviejų taškų iš po krepšio su bauda ir Igno Vaitkaus tritaškio argentiniečiai buvo pasiekiami per vieną tolimą metimą - 29:32.

Prieš pat didžiąją pertrauką Dovis Bičkauskis net galėjo persverti rezultatą lietuvių naudai, tačiau jo jo metimas su lyg antrojo kėlinio pabaigą skelbiančia sirena tikslo nepasiekė ir komandos ilsėtis išėjo argentiniečiams pirmaujant 2 taškais - 38:36.

Trečiąjį kėlinį taikliu tritaškiu pradėjo ir lietuvius į priekį išvedė šiose rungtynėse nuolat iniciatyvos ėmęsis T. Dimša - 39:38, o netrukus galingu dėjimu argentiniečių krepšį sudrebino ir M. Gabenas, padidinęs mūsiškių pranašumą - 41:38.

Argentiniečiams dar buvo pavykę persverti rezultatą - 46:41, tačiau netrukus lietuvių spurtą inicijavo Regimantas Miniotas, smeigęs tritaškį, o netrukus du baudos metimus pataikė Evaldas Šaulys ir iš po krepšio taškus pelnė Martynas Sajus, išvedęs savo komandą į priekį - 49:48.

Prieš lemiamą ketvirtį lietuvių pranašumas - 4 taškai - 56:52.

Mūsų krepšininkai ilgą laiką pirmavo 4-7 taškais, tačau argentiniečiai, likus 2 minutėms, sugebėjo priartėti iki minimumo - 66:67. Tada jau virė nervų karas.

Iki rungtynių pabaigos likus 17 sek. lietuviai pirmavo 2 taškais - 69:67 ir išsimesdami iš jį už linijos prarado kamuolį. Tada argentiniečių žaidėjas Ayano de Carvalno pelnė du taškus su pražanga ir persvėrė rezultatą - 70:69.

Lietuviams liko 6,6 sek. Tomas Masiulis paprašė minutės pertraukėlės, o po jos lietuviai sugebėjo išplėšti pergalę - taškus su lyg sirena iš po krepšio pelnė Ignas Vaitkus.

Arbitrai peržiūrėjo vaizdo įrašą ir argentiniečiams dar paliko 0,3 sek. Argentinos treneris už reikštas emocijas užsidirbo techninę pražangą. Dovis Bičkauskis pataikė baudos metimą ir lietuviai triumfavo - 72:70.

Lietuvių komandą į pergalę vedė Tomas Dimša, pelnęs 16 (5/13 trit.) taškų. Evaldas Šaulys prie pergalės pridėjo 13 taškų, Ignas Vaitkus - 11, Regimantas Miniotas (9 atk. kam.) ir Dovis Bičkauskis - po 9 tšk., Martinas Gabenas - 6 (7 atk kam.), Martynas Sajus - 5 tšk.

Iš argentiniečių išsiskyrė Carlos Buemo, pelnęs 22 taškus, Ayanas de Carvalho surinko 16 taškų, Martinas Fernandezas - 10 tšk.

Lietuviai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių - 45:35 ir kur kas daugiau metė tritaškių - pataikė 13 tritaškių iš 38, o argentiniečiai - 4 iš 11.

Priminsime, kad grupės varžybose lietuviai, iškovoję 4 pergales ir patyrę 1 pralaimėjimą, užėmė pirmąją vietą.

Lietuvos krepšininkai pusfinalyje susitiks su Latvijos ekipa, kuri ketvirtfinalyje rezultatu 78:76 įveikė vokiečius. Lietuvių ir latvių pusfinalio mačas vyks pirmadienį 10 val. Lietuvos laiku (Taivano laiku - 15 val.).

Į pusfinalį jau pateko JAV ekipa, kuri tik po dramatiškos kovos ir pratęsimo rezultatu 110:107 sugebėjo įveikti Izraelio ekipą.

Dar dramatiškesnė ketvirtfinalio kova vyko tarp serbų ir suomių. Serbai pralaiminėjo dviženkliu skirtumu, tačiau galiausiai po dviejų pratęsimų sugebėjo laimėti minimalia persvara - 85:84. Taigi, amerikiečiai pirmadienį nuo 7.30 val. (Lietuvos laiku) pusfinalyje susitiks su serbais.