Lietuvos studenčių rinktinės pasiruošimas Universiadai įsibėgėja

Lietuvos studenčių rinktinės pasiruošimas Universiadai įsibėgėja

Lietuvos studenčių rinktinės pasiruošimas studentų Universiadai įgavo pagreitį. Merginos Kaune vykstančioje stovykloje derina fizinį pasirengimą su treniruotėmis salėje bei sužaidė kontrolines rungtynes su Lietuvos aštuoniolikmečių ir Suomijos moterų rinktinėmis. Aštuoniolikmetės įveiktos 74:57, o Suomijos moterų rinktinė įveikta du kartus. Pirmas susitikimas pasibaigė 76:61, antrasis 82:74. 

"Viskas vyksta pagal planą, sklandžiai, - po rungtynių pasakojo studenčių rinktinei vadovaujantis Romualdas Petronis. - Deja, ne visos kviestos žaidėjos atvyko. To priežastys man mistinės ir nesuprantamos. Bet visada sakau, geriau tegul būna tos kurios tikrai nori. Nuotaikos komandoje geros, darbinės. Kolektyvas labai draugiškas, malonu dirbti. Šiuo metu treniruotėse akcentuojame gynybą. Turime smulkių problemėlių su traumomis, bet jų retai galima išvengti. Manau, kad Universiadai pasiruošime tinkamai.

Kontrolinėse rungtynėse daug eksperimentuoju, rotuoju žaidėjas. Noriu, kad būtume pasiruošę žaisti keliais variantais. Turime pajėgias aukštas žaidėjas, tačiau noriu, kad būtume pasiruošę žaisti ir žemu penketu. Rungtynės parodė, kad gynyba dirba gan neblogai, tačiau puolime stringame, darome daug broko. Iki rugpjūčio 19, Universiados pradžios mes būsime kaip aukso ieškotojai. Jie kasa auksą, kuris būna su smėliu, žemėmis. Kad būtų auksas jį reikia išsivalyti, išsigryninti. Tą mes ir darysime, - pasakojo treneris"

"Pasiruošti daug laiko neturime, apie dvi savaites. Todėl po fizinio rengimo ciklo, greitai perėjome į salę ir žaidėme kontrolines rungtynes, kur dar trūksta susižaidimo, - treneriui antrino rinktinės kapitone išrinkta Gintarė Jasiunskaitė. - Darbas vyksta gerai, visos panelės labai stengiasi. Mes esam pažystamos iš ankščiau, esame žaidusios rinktinėse, klubuose, tai labai padeda geriau pasiruošti. Tarpusavio ryšys yra, tik jį reikia nušlifuoti."

Prieš išvykdamos į Universiadą, Lietuvos studenčių rinktinės dar sužais kontrolines rungtynes su Rusijos moterų rinktine. Nuvykusios į Taipėjų merginos sužais kontrolines rungtynes su Švedijos studenčių rinktine. 

Lietuvos studenčių rinktinė kovas pradės D pogrupyje, kuriame be lietuvių dar yra Rusijos, Australijos ir Argentinos rinktinės.