Lietuvos duetas pasaulio studentų OSS čempionate buvo 13-as

Estijoje, Tartu baigėsi pasaulio studentų orientavimosi sporto slidėmis čempionatas (FISU).

Šiandien vyko mišrios sprinto estafetės varžybos, kuriose 13-ą vietą užėmė Lietuvos studentai Vesta Ambrazaitė ir Aidas Žigilėjus.

Prie starto linijos kartu stojo 16 komandų iš 9 šalių. Kiekvienam komandos nariui reikėjo įveikti po tris trumpus etapus, o trasos buvo iki 2 km su skirtingais skaidymais. Lietuvos duetas užfiksavo 55 min. 48 sek.

Čempionų titulą studentų pirmenybėse iškovojo Norvegijos atstovai Anna Ulvensoeen ir Joergenas Haugenas Madslienas, kurie po 6 etapų užfiksavo 41 min. 56 sek. rezultatą. Dar iš antrojo etapo norvegas grįžo su Rusijos sportininku Sergėjumi Gorlanovu, tačiau vėliau atotrūkis padidėjo ir savo pozicijos norvegai nepaleido iki pat varžybų pabaigos.

Antrą ir trečią vietas iškovojo Rusijos atstovai, tarp kurių dėl aukštesnės prabos medalių vyko įnirtinga kova. Dar po pusės distancijos kartu estafetę perdavė abi rusės. Tačiau ketvirtajame etape į priekį įsiveržus V. Kiseliovui, kitai komandai jų pavyti jau nebepavyko. 42 min. 32 sek. Užfiksavę V. Kiseliovas ir Marina Viatkina laimėjo sidabrinės prabos medalius. Bronzos medaliai atiteko minute nuo tautiečių galutinėje rikiuotėje atsilikusiems S. Gorlanovui ir Marijai Petruško.