Lietuvoje iškilmingi sutiktos dziudo ir sunkiaatlečių komandos

Lietuvoje iškilmingi sutiktos dziudo ir sunkiaatlečių komandos

Vilniaus oro uoste su gėlių puokštėmis pasitikti iš Taipėjuje (Taivanas) vykusios Universiados grįžę dziudo atstovai, tarp kurių - du medalius (sidabro ir bronzos) iškovojusi Santa Pakenytė  ir sunkiaatlečiai su ketvirtąją vietą iškovojusiu Aurimu Didžbaliu ir penktoje pozicijoje įsitaisiusiu Žygimantu Stanuliu.

Šiuos sportininkus iškilmingai pasitiko Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas, Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) prezidentas Česlovas Garbaliauskas, Klaipėdos universiteto (KU) Sporto klubo pirmininkė Genovaitė Avižonienė ir būrys sportininkų artimųjų.

„Didžiuojamės Jumis, kad esate vieni stipriausių pasaulyje. Jūsų pasiekimai skambiai garsina Lietuvos vardą“, - sakė G. Avižonienė, Č. Garbaliauskas ir T. Daukantas. 

Jau antradienio rytą į gimtąją Lietuvą grįžta ir mūsų plaukikų komanda su Universiados žvaigžde Danu Rapšiu priešakyje. Jis Taipėjuje iškovojo net tris medalius – du aukso ir vieną bronzos, taip perrašydamas Lietuvos sporto istoriją – iki tol niekas nebuvo per vieną Universiadą iškovojęs tiek medalių.

Nenuostabu, kad jis Taipėjuje buvo savotišką Lietuvos žvaigždė – taivaniečiai nuolat būriavosi aplink jį, prašėsi fotografuotis ir rinko jo parašus.

Priminsime, kad dar pasirodymą Taipėjuje tęsia mūsų krepšininkai. Mūsų vaikinai šiandien 10 val. pusfinalyje kausis su Latvijos studentų rinktine.

Jau rašėme, kad į Universiados finalą šuolio į aukštį rungtyje ir Vilniaus universiteto (VU) magistrantė Airinė Palšytė.

Šiai 25-erių Lietuvos rekordininkei, Europos ir Universiados čempionei Taipėjuje kvalifikacinėse varžybose užteko vieno šuolio 1.80 m aukštyje.

Tokį patį aukštį įveikė ir vokietė Jossie Marie Graumann. Atrankoje varžėsi 16 šuolininkių, o į finalą pateko 12.

A. Palšytė finale varžysis šiandien nuo 13 val. Lietuvos laiku (Taivano laiku nuo 18 val.).

Dar pirmadienį nuo 13.20 val. (Lietuvos laiku) finalinėse disko metimo varžybose dalyvaus Domantas Poška.

Jis kvalifikacijoje buvo devintas – 56.70 m (55.42-51.90-56.70).

Nuotraukos