Europos universitetų žaidynėse du medalius iškovojo dziudo atstovai

Lenkijos mieste Lodzėje vykstančiame 5-se Europos universitetų žaidynėse Lietuvos sportininkai iškovojo dar du medalius. Vytauto Didžiojo universiteto kovotoja Aida Vasiliauskaitė individualiose kovose iškovojo bronzos medalį, o Lietuvos dziudo komanda, kurią sudarė sportininkai iš Lietuvos sporto universiteto (LSU), Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Lietuvos karo akademijos (LKA) komandinėse kovose iškovojo taip pat bronzos medalį.

Nors čempionato pradžia ir nesusiklostė sėkmingai ir taip kaip planavo ir norėjo sportininkai ir jų treneriai, tačiau jo pabaiga susiklostė daug sėkmingiau. VDU kovotoja Aida Vasiliauskaitė svorio kategorijoje iki 63 kg iškovojo bronzos medalį. LSU studentė Miglė Julija Dudėnaitė savo svorio kategorijoje liko 5-je vietoje.

Paskutinę čempionato dieną vyko komandinės kovos. Pirmieji rezultatu 4:0 buvo įveikti čekų kovotojai, antrieji rezultatų 6:0 krito Bosnijos ir Hercegovinos kovotojai. Ketvirtfinalyje Lietuvos komanda susitiko su prancūzais iš „Grenoble Alpes“ universiteto. Komandų kova baigėsi lygiosiomis – 3:3. Esant tokiam rezultatui yra traukiami burtai, po kurių paaiškėjo, kad dėl lemiamo taško kovos Kęstutis Vitkauskas. Jis susitiko su Prancūzijos atstovų, kuris asmeninėse varžybose buvo iškovojęs sidabro medalį. Lietuviui kovą pavyko laimėti ir tai lėmė komandos patekimą į pusfinalį. Pusfinalyje nusileista varžovams iš Ukrainos, kurie tapo nugalėtojais. Kovoje dėl trečios vietos buvo iškovota pergalė prieš  Paryžiaus „Est Creteil“ universiteto komandą.

Lietuvos komandą, kuri iškovojo bronzos medalius sudarė: Sandra Žievytė, Kęstutis Vitkauskas, Dalia Mackonytė, Titas Kasparavičius, Miglė Julija Dudėnaitė, Lukas Lažauninkas (visi LSU), Vaiga Čečytė, Kostas Butkus, Aida Vasiliauskaitė (visi VDU) ir Marijus Mitrochinas (LKA).

Priminsime, kad Lietuvos delegacijai, kurią sudaro apie 130 dalyvių ir kurie varžosi 10-je sporto šakų, šie medaliai papildė medalių kraitį iki 12. 6 (2 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos) medalius iškovojo šachmatininkai. 2 (sidabro ir bronzos) medalius pridėjo paplūdimio vaikinų ir merginų komandos bei taip pat 2 (aukso ir sidabro) medalius iškovojo vaikinų krepšinio trijulių komandos.

Europos universitetų žaidynės vyksta kas du metus. Belgrade turėjusios vykti žaidynės buvo nukeltos dėl pandemijos ir jų rengimo teisę perėmė Lodzės miestas (Lenkija). Tai vienas masiškiausių sporto renginių Europoje. Šiais metais žaidynėse laukiama 4200 dalyvių. Priminsime, kad nuo 2012 metų vykstančiose žaidynėse mūsų šalies sportininkai iškovojo 7 aukso, 6 sidabro ir 11 bronzos apdovanojimų.