Algimanto Jucevičiaus rankose "Lietuvos garbės 2018" statulėlė

Algimanto Jucevičiaus rankose "Lietuvos garbės 2018" statulėlė

Kovo 11-ąją TV3 televizijos eteryje tradiciškai buvo išdalintos „Lietuvos garbės“ statulėlės. Jos teikiamos kartais nepastebimiems Lietuvos didvyriams – žmonėms, atlikusiems žygdarbį, įkvėpusiems aplinkinius ir kuriantiems gražesnę Lietuvą.

„Šiemet labiau nei bet kada norime nešti žinią, kad tikrieji herojai dažnai yra nematomi. Pro juos praeiname gatvėje, susitinkame parduotuvėje, stovime šalia prie raudono šviesoforo. Mes niekada nežinome – gal šalia esantis žmogus paaukojo organą, daugybę metų yra kraujo donoras, gal išgelbėjo skęstantįjį ar kasdien savanoriauja. Tai, kad ypatingi ir svarbūs žmonės yra greta mūsų, suteikia saugumo ir jaukumo jausmą. Be to, tai skatina mus pačius jausti atsakomybę ir prireikus pasielgti herojiškai“, – sakė TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

Norime pasidžiaugti, kad šiais metais "Lietuvos garbės" statulėlė pasiekė ir Lietuvos keliautojų sąjungos prezidento Algimanto Jucevičiaus rankas.

 

Metų iniciatyva: Algimantas Jucevičius

 

Jau daugiau nei keturiasdešimt metų Algimantas Jucevičius buria aplink save aktyvų bei sveiką gyvenimo būdą mėgstančius žmones. Užkariautos tolimų kalnų viršūnės ir kiekvieną žiemą tūkstančius įtraukiantys „Snaigės“ žygiai Lietuvos miestų žaliosiose zonose – jo kasdienio darbo ir aistros rezultatas. Kuklusis herojus džiaugiasi, galėdamas sudominti jaunus žmones. Didžiausias įvertinimas jam – kasmet didėjantis sveikos gyvensenos aistruolių būrys. Istoriją pristatė alpinistas Vladas Vitkauskas, o statulėlę Algimantui įteikė „Maxima LT“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

 

Šių metų „Lietuvos garbės“ herojai:

Už nuopelnus Lietuvai: Jonas Baldvinas Hannibalssonas

Metų globėja: Michaela Rak

Metų gelbėtojas: Gediminas Sprindys

Metų drąsa: Arminas Ivkovas

Metų kaimynas: Dovilė ir Genutė

Metų narsa: „Ambersail“ įgula