Airinei Palšytei Universiados bronza

Airinei Palšytei Universiados bronza


Taivano sostinėje Taipėjuje vykstančiose pasaulio studentų žaidynėse (universiadoje) šuolio į aukštį rungtyje Airinė Palšytė peršoko į 191 cm. aukštį iškeltą kartelę ir pasidabino bronzos medaliu.

Finale Airinė pirmais bandymais įveikė 180 cm., 184 cm ir 188 cm. 191 cm. pakluso po antro šuolio. Lietuvei du kartus neperšokus 194 cm. aukščio, o jos varžovei iš Ukrainos Oksanai Okunievai įveikus šį aukštį, Airinei neliko nieko kito, kaip užsakyti 197 cm. Ukrainietei iš pirmo bandymo įveikus ir 197 cm. aukštį, lietuvė užsakė 200 cm. aukštį. Ukrainietei neperšokus 200 cm. aukščio pirmu bandymu, Airinė gavo šansą pakovoti dėl aukso medalio. Tačiau pirmu bandymu aukštis nepakluso ir Airinė universiadoje liko trečia. Aukso medalį iškovojo ukrainietė Oksana Okunieva. Sidabras atiteko taip pat Ukrainos atstovei Irinai Garashchenko.

Šiuo metu Vilniaus universiteto magistrantūroje studijuojanti Airinė Palšytė universiadose ne naujokė. Ji 2011 m. universiadoje Kinijoje iškovojo sidabro medalį, o 2015 m. Korėjoje - auksą. 

Iškovotas bronzos medalis papildė Lietuvos delegacijos medalių skaičių iki 6. Plaukikas Danas Rapšys jau iškovojo Lietuvai du aukso ir vieną bronzos medalį, o dziudo imtynininkė Santa Pakenytė iškovojo sidabro ir bronzos medalius. 

Vilniaus universiteto atstovas Domantas Poška disko metimo rungties finale pirmu bandymu (antras ir trečias metimas buvo nesėkmingas) diską numetė 57,38 m ir liko devintas.   

Airinės Palšytės ir Domanto Poškos startais savo pasirodymą universiadoje baigė lengvaatlečiai.